Máte IČO a pracujete z domu? Stát vám s energiemi nejspíš nepomůže

Telefon
+420 774 482 383 Volejte zdarma 7:00 - 15:30

Vláda chce lidem v boji proti drahým energiím pomoci speciálním tarifem. Zapomněla ale na část živnostníků, kteří pracují z domova. Těch se podpora zatím týkat nebude. Naštěstí je tu Relivo, aby vám pomohlo splácet závazky a vyřešit i tu nejsložitější finanční situaci.

Máte IČO a pracujete z domu? Stát vám s energiemi nejspíš nepomůže

Home office. Oblíbené slovo posledních dvou let. I pětatřicetiletá Hanka pracuje z domu. Donutila ji k tomu pandemie a už si na to zvykla. Ještě před pár měsíci v tomto režimu viděla jen výhody. Nemusela dojíždět do zaměstnání, vídala se víc s rodinou, na práci měla doma klid. Pak ale přišla válka, zdražování plynu a elektřiny a Hanka teď musí řešit palčivý problém. 

 

“Mám sedavou práci a ve zmrzlé místnosti 10 hodin denně pracovat nemůžu. Bojím se, až přijde zima a první faktura za topení.” 

 

Hanku trochu uklidnilo, že se stát rozhodl lidi s drahými energiemi podpořit. Počítala s úsporným tarifem, který představila vláda. Klid jí ale vydržel jen chvíli. Teď se totiž dozvěděla, že se jí státní podpora možná vůbec nebude týkat. Česká média přinesla zprávu, že úsporný tarif nejspíš nebude platit pro lidi, kteří mají provozovnu svého podnikání stejnou jako adresu bydliště. Takových lidí je v Česku okolo milionu. 

 

“Přitom ostatní živnostníci, kteří mají adresu podnikání jinde než doma, podporu dostanou. Není to spravedlivé.” 

I když zástupci vlády nás uklidňují, že o úsporném tarifu budou ještě jednat, řada živnostníků pracujících z domova jako Hanka je teď v nejistotě. První nedoplatky za topení se jim navíc potkají se splatností sociálního a zdravotního pojištění, popřípadě daní. A nejpozději příští rok v dubnu řadu živnostníků čeká krach. 

 

Jak se dostat z finančních problémů? Relivo má pro živnostníky řešení. 

 

Jak jsme popisovali v jednom z předchozích článků, pomohli jsme desítkám lidí v obtížné finanční situaci. Díky Relivu se klienti dostali ze spirály dluhů a ještě ušetřili. Jak? Jednoduše. Nabízíme jim možnost dočasného odkoupení nemovitosti, ve které ale zůstanou nadále bydlet. Jednoduše platí pouze nájem do doby, než se postaví na vlastní nohy. Pak si mohou vzít znovu hypotéku a nemovitost jim za příznivou cenu prodáme zpět.

 

Dlužíte státu na daních či za odvody? Pomůže i Milostivé léto. 

 

Právě teď mají navíc nejen živnostníci ve finančních problémech jedinečnou možnost, jak na zahlazení dluhů výrazně ušetřit. Od září startuje druhá a nejspíš poslední vlna Milostivého léta. Psali jsme o tom třeba tady. U dluhů státu a jeho institucím lidé nebudou muset platit úroky a poplatky z prodlení. To se týká zejména lidí, kteří dluží třeba za povinné odvody nebo na daních. Nebo za energie, zejména u polostátního gigantu ČEZ. Musí se ale do Milostivého léta přihlásit. I s tím umíme v Relivu pomoci. Stačí, když nám napíšete nebo zavoláte.

Začněte žít nanovo s Relivem.