Jak se zbavit tahanic o majetek: představujeme službu Prodat podíl

Telefon
+420 774 482 383 Volejte zdarma 7:00 - 15:30

V předchozím článku jsme vám představili příběh našeho spokojeného klienta, pana Miroslava. Využil pomoci Relivo, díky které se dostal z astronomických dluhů a nepřišel o střechu nad hlavou. Tentokrát se podíváme na to, jak má s naší pomocí po starostech i paní Jaroslava. Ta pro změnu využila služby Prodat podíl.

Jak se zbavit tahanic o majetek: představujeme službu Prodat podíl

Jaroslava se před několika měsíci dozvěděla, že se stala dědičkou. Přesněji řečeno jednou ze tří dědiců. Zemřela jí babička, která svým vnoučatům odkázala rodinný dům s velkou zahradou, kde celý život bydlela, a několik velkých polností. Po smutném rozloučení následovala těžká otázka. Jak majetek rozdělit mezi Jaroslavu, její sestru a bratra? 

 

Jaroslava si myslela, že rozdělit dům a pole na rovnocenné díly nebude tak složité. Ze schůzky s notářem ale odcházela rozčarovaná. Ukázalo se totiž, že sestra paní Jaroslavy má velké dluhy, a co hůř, exekuce. Její podíl je tak zablokovaný a majetek nemohou společně prodat a rozdělit. 

Složitá situace se táhne už druhým rokem. Mezitím se musejí Jaroslava a její bratr skládat na údržbu domu a hrozí, že majetek časem zchátrá. Pronajmout nemovitost se jim nedaří. Potenciální nájemníci mají strach, že dům bude  během jejich bydlení prodaný někomu jinému. Jaroslava potřebuje nutně udělat za celou anabází tlustou čáru. Proto se obrátila na Relivo

A jak jsme Jaroslavě pomohli její problémy vyřešit? Ve třech jednoduchých krocích

1) Úvodní konzultace

 

Jaroslava nám na sebe nechala kontakt a my ji krátce nato zavolali, abychom se domluvili na společné nezávazné schůzce. Tam jsme rozebrali Jaroslavinu situaci a navrhli její možnosti. Vysvětlili jsme jí, že můžeme prakticky ihned vlastnický podíl na domě i pozemcích odkoupit a ona se nebude muset dál potýkat s problémy v dědickém řízení. 

 

2) Prodej podílu

 

Jaroslava měla čas si vše pořádně promyslet. Když se ozvala znovu, s prodejem podílu souhlasila. Připravili a vysvětlili jsme jí veškerou smluvní dokumentaci, zajistili odborný posudek na cenu podílu a s Jaroslavou podepsali kupní smlouvu. 

 

3) Vyplacení peněz

 

Polovinu peněz paní Jaroslava dostala téměř ihned – do tří dnů od podpisu smlouvy. Druhou polovinu jsme ji poslali hned poté, co došlo k zápisu do katastru nemovitostí a převodu celého podílu. To zpravidla netrvá déle než dva týdny. Poté, co viděl, jak rychle se podařilo Jaroslavin problém vyřešit, obrátil se na nás se stejným požadavkem i její bratr. 

 

Služba Prodat podíl je určena nejen relativně čerstvým dědicům, jako je paní Jaroslava, ale třeba také těm, kteří nemohou spoluvlastníky dohledat, jejich podíl se obtížně stanovuje nebo daná nemovitost chátrá a samotného vlastníka podílu stojí nemalé náklady rekonstrukce, poplatky a daně. 

Poznáváte se v těchto situacích? Zavolejte nám nebo napište a domluvte si bezplatnou konzultaci. Začněte s Relivo nanovo.